Dünyanın Yerlisi
 

Londra, İngiltere

Hayatımda yurtdışında çıktığım ikinci şehir olan Londraya ilk 9 yaşımda gitmiştim. Ailemle gittiğim iki yerden biri olan Londra’nın da kalbimdeki yeri çok farklıdır.

London 1

Mart 2014’te, Londra’yı ikinci kere ziyaret edebildim. Bu sefer sadece günübirlik oradaydım, çünkü son destinasyonum Birmingham’dı. Çok az durabilsem bile, eski anılarıma dönmek ve yenilerini yaratmak harikaydı.

Çocukken gezdiğim sokaklardan tekrar geçmek harikaydı. O zamandan beri Londra’da, ben de çok değiştik, ama duygularımız baki kaldı.

Londra’dan ya da Londra’lılardan bahsetmek sayfalar alır. Ama Londra’nın kocaman bir metropol olduğunu ve her yerden insan barındırdığını söylemek için sosyolog olmaya gerek yok.

Bir şehir olarakta Londra her zaman beni etkiledi. Big Ben’iyle, Londra Köprüsüyle, Thames Nehriyle ve bir çok daha yeriyle görsel bir şölen Londra. Bir bara gidip pint dedikleri büyük bardaklardan içip bir Premier League maçı izlemek te oldukça keyifli.

İngiliz aksanından etkilenmemek te oldukça zor. Ne zaman İngilizler ile vakit geçirsem, aksanım hemen İngiliz aksanına kayıyor (bir kaç saat sonra kendime geliyorum ama). Bu aksanın güzelliğini yadsıyamayız. Ama artık İngiltere o kadar fazla kültüre ev sahipliği yapıyor ki, her türlü aksanı duymanız mümkün.

London 3

Oldukça turistik, oldukça şaşalı, oldukça kalabalık.

İşte Londra bu yüzden güzel:)

Yorum yok

YORUM BIRAKIN