Dünyanın Yerlisi

Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, string given in /home/gezgini1/dunyaninyerlisi.com/wp-content/themes/readanddigest/framework/lib/eltd.functions.inc on line 321

Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, string given in /home/gezgini1/dunyaninyerlisi.com/wp-content/themes/readanddigest/framework/lib/eltd.functions.inc on line 321
 

Malezya

Kuzey komşuları Tayland ve Sinapur’un aksine, Malezya çoğunluğu Müslümanlardan oluşan bir ülke. Türkiye’de olduğu gibi, günde 5 vakit ezanı ülkenin her yerinden duyabilirsiniz. Fakat bulunduğu bölge ve nüfustaki etnik farklılıklardan ötürü, Arap kıtasındaki bir çok ülkeden daha liberal ve esnek bir ülke.

Malezya sadece Malayları değil, Çinlileri ve Hintlileri de barındırmakta. Her kültür kendi dini festivallerini kutlayıp kendi adetlerini uygulamakta serbest. Tüm dinler aralarında çok güzel bir saygı ile beraber yaşamayı başarmış Malezya’da.

Malaysia 1

Resmi dili Malay olan Malezya’da, Latin alfabesi kullanılıyor.  Eski bir ticaret merkezi olan Malezya’da İngilizce seviyesi oldukça iyi ve hala sıkça kullanılmakta.

Malaysia 3

Malezya’da iki şehire gittim; Kuala Lumpur ve Melacca. Melacca daha tarihi ve sakin bir yer olmasına rağmen, Kuala Lumpur’dan daha enteresan bulduğumu söylemeliyim. Tapınakları, parkları ve eski binaları ile, Melacca gözlerinize ziyafet vereceğiniz bir şehir. Kuala Lumpur’da sadece 1 gün geçirdim maalesef, ama o günde çok etkilenmediğimi söylemeliyim. Temiz ve güvenli bir yer olmasına rağmen, turistlere önerecek çok bir şeyi olmadığını gördüm (Petronas kuleleri ve şehrin dışındaki Buda Parkı dışında.)

Singapur’dan sonra fiyatları ile beni biraz olsun rahatlatan Malezya’da olmak güzeldi. Singapur’da 20 dolar ödediğim hostellere Malezya’da 6 dolar ödüyordum. Komşu olan iki ülkenin fiyatlarda bu kadar farklılık göstermesi çok şaşırtıcıydı.

Malaysia 4

Özet olarak, Malezya bölgedeki güzel ve görülmesi gereken yerlerden biri.

Arkadaşım Amro’ya misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederim.

Yorum yok

YORUM BIRAKIN